• info@trsorgula.com
  • 0850 850 0505

HABER DETAYI

26 Ağustos 2019 10:44

Hgs Ceza Sorgulama

Hgs Ceza Sorgulama

Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nün ücret tarifelerinin hayata geçirilmesi, kara yollarını ve otobanları veya köprüleri kullanarak ücretli gişelerden geçiş yapanlardan ücretlerin tahsil edilmesi amacıyla son yıllarda uygulanan hareketli geçiş sistemi uygulaması büyük bir başarı ile sonuç verene uygulamalardandır.

Hızınızı Kesmeyin

Teknolojik gelişmişlik düzeyi ileri olan sistem sayesinde elektronik, manyetik okuyuculu çipleri bulunan hareketli geçiş sisteminde kullanılan kartlar sayesinde araçlar gişelerin önünde ücret ödemek için uzun kuyruklar yapmadan ve hızlarını hiç kesmeden yollarına devam edebiliyorlar.
Araç sahipleri hareketli geçiş sistemi sayesinde hem zamandan kazanıyorlar hem de ücret ödemek için yaşanan yoğun stresli süreçleri yaşamadan yollarına devam etme şansı buluyorlar.

Hareketli Geçiş Sistemi Bakiye Yükleme ve Borç Sorgulama Yapma Nasıldır?

Hgs sorgulama yaparak öncelikle mevcut hareketli geçiş sistemine herhangi bir borcunuzun olup olmadığını öğrenmeniz en doğru işlemdir. Bakiye yükleme işlemi yapacaksanız borç durumunuzu mutlaka öğrenin. Çünkü sistemde borcunuz varsa ve siz bu borcunuzu dikkate almadan hareketli geçiş sistemi kartınıza bakiye yükleme yaparsanız sistemdeki borcunuzu kartınızdan anında düşürülecektir. Borç sıfırlama işlemi nedeniyle kartınızda bulunan bakiyenin önemli bir bölümü belki de tamamı silinecektir. Bu da ücretli gişelerden geçerken yanılmanıza neden olacaktır.

Hgs borç sorgulama işlemi yapmadan hgs gişelerinden geçtiğiniz taktirde sıfırlanmış ve silinmiş bakiyeniz nedeniyle sisteme yeniden borçlanmış olacaksınız. Bu da bilginizin olmadığı ve belki de uzun bir süre bakiyenizin yeterli olacağını düşünerek takip etmeyeceğiniz bir borçlanma olacak. Haliyle uzun süre işletilen faiz anlamına gelecek bir süreç sonunda belki de acı bir ücretlendirme tablosuyla karşılaşacaksınız.

Borç Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

Böyle bir durumla karşılaşmamak için yapacağınız en önemli şeyi yukarıda anlattık. Bu sorgulama işlemi için bankalara gitmek zorunda değilsiniz. Hareketli geçiş sistemini evinizden kendiniz de sorgulayabilirsiniz. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden, e devletten veya bankaların bireysel bankacılık hizmetlerini kullanarak internet sitesinden hareketli geçiş sistemine ait kartınızın hesap numarasını kontrol edebilir ve borcunuzun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Hgs Kaçak Geçiş Sorgulama Nedir ve Kaçak Geçiş Nasıl Yapılır?

Hareketli geçiş sisteminin bulunduğu gişelerden kartınızda bakiye olmadan yapacağınız geçişler kaçak geçişlerdir. Bazı durumlarda kartınızda bakiye olsa bile hareketli geçiş sisteminin cihazınızın kartını algılamaması mümkün olabilmektedir. Böyle durumlarla karşılaşan birçok araç sahibinin olduğunu biliyoruz.

Hgs kaçak geçiş sorgulama adı altında yapılan sorgulamalarla gerçeğin anlaşıldığı ve sistem yüzünden algılanmayan veya bakiye yetersizliği yüzünden oluşan borcunuzun olup olmadığını mutlaka öğrenin.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
sohbet - forever rose