• info@trsorgula.com
  • 0850 850 0505

HABER DETAYI

26 Ağustos 2019 10:53

İspark Ceza Sorgulama

İspark Ceza Sorgulama

Güvenli, kaliteli ve modern otopark hizmeti vermekte olan İSPARK, İstanbul’un birçok noktasında faaliyet vermektedir. Bazı insanlar İSPARK’a ait alanlara araçlarını park etmekte ve oranın İSPARK’a ait olduğunu bilmediğinden dolayı ücret ödememektedir. Bu gibi bir durum karşısında İSPARK görevlisi, araca İSPARK borcu yazmaktadır. İnsanlar İSPARK’a ödemesi gereken borcu, ispark ceza sorgulama ile öğrenmektedir.

İSPARK Ceza Sorgulama İşlemi

Şehir içerisinde işlek cadde ve sokaklarda İSPARK’a ait alanlarda araç park edip ücret ödememesinden kaynaklı çıkan borç problemi, araç satış işlemleri sırasında ortaya çıkmakta ve borç ödenmeden satış işlemi gerçekleşmemektedir. Bu borçların ödenmemesi gibi bir durumda borç zaman içerisinde katlanmakta ve faizi ile ödenmesi gerekmektedir.

İSPARK borçlarını ödemek için sorgulama yapmak isteyenler, kısa süre içerisinde sorgulama yapabilmektedir. Online bir şekilde yapılan borç sorgulamanın yanı sıra İSPARK görevlisi ile iletişime geçilerek de borç sorgulaması yapılmakta ve borcun ne kadar olduğu öğrenilmektedir. İSPARK, İstanbul’daki park sorununu çözmekle birlikte belediye için de bir gelir kaynağıdır. Bilerek veya bilmeyerek yapılan park ihlalleri, İSPARK cezası olarak yansımaktadır.

İSPARK Ceza Ödeme İşlemi

İSPARK ceza sorgulamasında çıkan borç, İSPARK görevlilerine veya İSPARK ödeme merkezlerine giderek ödenebilmektedir. Dijital ortamda online bir şekilde gerçekleşen ödeme, 250 TL’nin altındaysa nakit olarak ödenirken, 500 TL tutarının üstündeki ceza kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Ödemelerini takip etmek isteyenler, online bir şekilde takip edebilmektedir.

İkinci el araç satış işlemlerinde, İSPARK ceza borcu varsa görülmektedir. Sürücüler bu gibi satışlarda sorun yaşamak istemiyorlarsa, internetten online bir şekilde sorgulamaktadır. Ödenmeyen İSPARK borçları sonucu, borcu olanlar yasal yollarla uyarılmaktadır. Verilen ihtar önemsenmez ve borç hala ödenmezse, icra takip süreci başlamaktadır. Bu süre içerisinde ödenmeyen borçlara gecikme faizi eklenmektedir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
chat - radyo dinle